Бібліотека - ліки для душі

12.10.2017 13:03

    Із самого початку свято шкільних бібліотек не мало таких великих часових рамок, як місяць. Був лише Міжнародний день шкільних бібліотек.  Уперше його відзначили в четвертий понеділок жовтня 1999 року за ініціативою ЮНЕСКО. Ця традиція швидко прижилася й поширилася в багатьох країнах світу.  У 2008 році Міжнародна асоціація шкільних бібліотек прийняла рішення про відзначення свята впродовж усього жовтня, аби надати цим бібліотекам більше можливості для формування в суспільстві відповідального ставлення до них і нового розуміння професії бібліотекаря, демонстрування нової ролі шкільних бібліотек у процесах модернізації освіти.

    З 29 вересня по 27 жовтня в нашій школі, як і по всій Україні, проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». Його метою є сприяння зростанню престижності читання як культурної цінності, використання потужного виховного потенціалу української літератури, застосування сучасних підходів до прищеплення навичок читання, залучення нових користувачів до бібліотеки. Розпочався місячник лінійкою, на якій учні отримали інформацію про проведення місячника бібліотеки. Шкільний бібліотекар Різник Світлана Дмитрівна підготувала виставки  літератури та  зробила тематичні полички : «Улюблені книги моєї родини», «Козацькому роду – нема переводу»,  «Диво, ім’я якому – книга», «Казковими стежинами», «Олімпійське сузір’я», «Квиток  в один бік до країни КАЙФ».

    На початку першого тижня місячника стартувала нова для нашої школи акція  «Вітання та побажання бібліотеці» та «Якою я хотів би бачити свою шкільну бібліотеку»,  до якої долучилися учні 1-11 класів. 

    Протягом тижня ( 02-06.10) всі з цікавістю розглядали пропозиції та побажання  учасників акції.  Як відомо , бібліотека збирає до себе на гостину всіх тих , хто любить читати і цінує книгу як духовну святиню , джерело мудрості і розуму. А любов до книги необхідно прищеплювати дитині ще змалечку. І хто це може зробити? Ну звичайно ж , бібліотекар. Тож 9 жовтня Світланою Дмитрівною була організована «Жовтнева зустріч з 2 класом у бібліотеці». Юні читачі після цікавої вікторини отримали  пам’ятки юного читача та разом з Королевою-книгою дали обіцянку: «Поважати книгу, виконувати всі правила користування нею, не рвати, не бруднити, не малювати на їїсторінках, не розфарбовувати  її!». Так наша шкільна бібліотека поповнилася новими читачами, постійними користувачами бібліотеки.

    Відразу після оголошення на лінійці акції «Подаруй книгу бібліотеці» читачі молодшої та середньої ланки взяли в ній участь. І хоча минуло лише два тижні місячника  наша бібліотека поповнилася  25 книгами художньої літератури. Найактивніші класи та учні будуть нагороджені грамотами. Бібліотекар оформила виставку з подарованих книг, котра користується на сьогоднішній день неабияким попитом серед учнів школи.

    Учні 7, 8  класів залюбки допомагають  «полікувати» книги, активно беруть участь в акції «Книжкова лікарня».  Юні книголюби проводять ремонтні та відновлювальні роботи, дарують книгам нове життя, беруть участь в оформленні стіннівок і стендів, на яких розміщені правила користування книгами і поради щодо їх ремонту, алгоритми пошуку інформації в бібліотеці.  Класні керівники 1-11 класів цікаво і захоплююче провели виховні години «Казка нас навчає» (1-4), «Бібліотека - ліки для душі» (5-7), «Книжкові лабіринти» (9-11).  11 жовтня агітбригада школи  поділилися своїми дослідженнями з теми «Збережи своє здоров’я» з учнями 1-7 класів. Школярі мали змогу не лише прослухати інформацію, а й переглянути книги, в яких вона збережена. Цікаво  пройшла вікторина – між учнями 4 та 5 класів «Казковою стежиною». Учні весело та радісно відповідали на запитання, і були задоволені своїми знаннями. А радість -  це сміх, а сміх – це здоров’я! То ж мета заходу досягнена.

    Щойно розпочався місячник бібліотек, а вже скільки цікавих заходів проведено. Але це ще не все. 17 жовтня  між клубами «Старшокласник» та «Мальва» буде проведено конкурс «Хочеш здоровим бути, про спорт і про книги варто не забути». У рамках місячника бібліотек учнями 8 класу їх класним керівником  Курінною Л.В. та бібліотекарем Світланою Дмитрівною  готується  свято «Українські вечорниці», а з учнями 3 та 5  класів і  класними керівниками Головко В.А., Седик Г.О. бібліотекар готує «Свято здоров’я». То ж запрошуємо до нас у школу всіх, хто цінує книгу, творчість та здоров’я.

    Сподіваємось, що проведені заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек допоможуть учням  підвищити інтерес до читання книги, прививати звичку частіше звертатися до «джерела знань».

—————

Назад