Міжнародний день рідної мови

02.03.2018 12:30

    Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною мовою прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

    21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і у Шполянській ЗОШ I -III ступенів № 5, щоправда, дату проведення свята довелося змінити, через хворобу дітей у школі.

    Учитель української мови та літератури Рева О.М. разом з 6, 8 та 9 класами підготували усний журнал, на якому учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови. Кожна сторінка була цікавою і повчальною. Палко і трепетно звучали віршовані рядки з вуст учасників.

    У кінці свята Рева О.М. провела для учнів школи цікаву мовну вікторину, яка сподобалася дітям і кожен хотів стати учасником вікторини. Учитель також наголосила на тому, що це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови. Завершила свято директор школи Сотник С.В., яка закликала учнів зберігати і шанувати свою мову, заради прийдешніх поколінь, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України.

—————

Назад