Виховуємо читача

22.09.2015 23:00
Щоб дитина полюбила книжку, процес читання, бібліотекарю повинні допомагати батьки. З чого почати? Насамперед потрібно ознайомитись зі змістом багатьох дитячих книжок. Це допоможе краще зрозуміти дитячий світ, порівняти свою дитину з ровесниками, іноді навіть знайти якийсь педагогічний прийом. 
    Книжки для молодших школярів купують, як правило, батьки. Раджу, перш ніж придбати дитині книжку, переглянути її самому. Достатньо 2-3 хвилин, щоб прочитати анотацію або звернення до читача, першу сторінку, зазирнути в середину книги. Цей перегляд допоможе одразу ж визначити, про що ця книжка, кому вона адресована, як оформлена, весела чи сумна, про давні часи чи про сучасні події, важко буде її читати вашій дитині чи ні. Батьки, знаючи свою дитину, повинні купувати їй книги на ту тематику, якою вона цікавиться. Уже змалечку батьки готують дитину до майбутньої професії, коли виявляють зацікавленість дитини тією чи іншою професією і розвивають це захоплення. 
    Якщо малюк тільки починає виявляти інтерес до самостійного читання, намагайтеся купувати йому тоненькі книги з великим малюнками, бо сторінка, насичена шрифтом, лякає дитину. Але з кожною прочитаною сторінкою впевненість початківця у власних силах росте. 
Виховуючи у дитині читача, дбайте, щоб змалку в неї створювався читацький досвід. Але для цього школяреві треба ознайомитися з різноманітною літературою: читати казки, пригодницькі, науково-фантастичні твори, вірші, оповідання, байки, фольклор. 
    Добираючи книжки дітям, треба добре знати дитячу літературу, її виховні можливості, щоб дитина читала їх у тому віці, коли книжкові образи дійсно впливають на формування дитячого характеру.

—————

Назад