Вона прийшла непрохана й неждана

14.02.2018 11:15

 

В Шполянські ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 відзначали День святого Валентина, учні обнінювалися валентинками, говорили один одному приємні слова, малювали плакати. В атмосфері відчувалася аура законності та щастя.

В цей день практичний психолог Завгородня М.С. провела тренінг "Вона прийшла непрохана й неждана...", метою якого було розкрити сутність понять «дружба», «захоплення», «кохання», «любов»; охарактеризувати любовно-романтичні цінності; розкрити специфіку любовно-романтичних цінностей підліткового віку; навчити умінню встановлювати конструктивні міжособистісні контакти у спільній діяльності.

Усе життя людей побудоване на взаємовідносинах. Стосунки між жінками і чоловіками – найскладніші в людській природі. За своїм змістом вони можуть бути різними (наприклад, ділові, дружні, статеві) і проявляються у таких формах як дружба, закоханість, кохання. Ці поняття – досить близькі, але кожне з них має свої особливості. 

Із розвитком особистості стрімко збагачується внутрішній світ людини, виникає бажання поділитися з кимось своїми відкриттями, думками, сумнівами, відчути спорідненість душ. Взаємопроникнення у внутрішній світ одне одного дозволяє розкрити та вдосконалити себе. Глибина таких стосунків і визначає вічні поняття: кохання, закоханість, дружба.

Багатовікові спроби дати вичерпне визначення, що ж таке кохання, тривають і досі, але чіткого формулювання так і немає. Найчастіше кожен сам визначає це для себе. У загальну картину кохання, глибокого інтимного почуття, спрямованого на конкретну людину, вплітаються еротичні та сексуальні мотиви. Кохання передбачає наявність лише одного обранця та гармонійне злиття трьох потягів – душі, розуму й тіла. Але буває й так, що одна людина викликає в тебе лише статевий потяг, а інша – прагнення до духовної близькості.

Окрім кохання, існує таке явище як закоханість. Дехто вважає закоханість неглибоким, короткочасним почуттям, що не завжди справедливо. Адже закоханість – це перший крок до кохання. Інша річ, чи будуть за першим наступні кроки і чи переросте закоханість у кохання. Але спочатку відрізнити закоханість від кохання неможливо. Найоб'єктивніший суддя у цьому випадку – час: закоханість або минає, або переростає у кохання. Так само й дружба: починається з симпатії й лише потім, з розвитком стосунків,  перевіряється на міцність і стверджується, власне, як дружба.

 З фото ви можете ознайомитися на нашій офіційній сторінці на Фейсбук https://www.facebook.com/shpola5shkola/photos/pcb.401525666955404/401525556955415/?type=3&theater

—————

Назад