Всі ми діти козацького роду

13.10.2017 13:16

    Мабуть, немає жодної людини на нашій багатостраждальній Україні, яка б не знала про славну Січ, про січове козацтво, їхнє лицарство. Запорозька Січ! Козацтво…Найлегендарніше минуле українського народу, його святиня. Синонім  свободи, людської і національної гідності, талановитості. Напередодні одного із найбільших  народних свят - Покрови, яке відзначається 14 жовтня і оголошено Днем Українського козацтва та Днем захисника України, вітаємо всіх нащадків славних козаків - наших захисників, які захищають кордони нашої держави та  чоловіків, які знаходяться на мирній частині нашої країни. Це свято віднині є не тільки  народно-релігійним, а й національним.  

    Пресвята Покрова - свята покровителька всього роду козацького. Козацтво України вважало Пресвяту Богородицю своєю покровителькою і заступницею. Тому на Запорожжі була заснована церква Святої Покрови. І куди б не заносила доля козаків, завжди був з ними образ Пресвятої Покрови. Ця ікона супроводжувала і оберігала їх у далекій дорозі і у кривавих війнах за нашу Батьківщину.

    Нелегко було нашим козакам здобувати волю та незалежність. Мали можливість відчути себе славними лицарями, продемонструвати свій сильний характер і найкращі фізичні якості і учні нашої школи. Дівчата 5 класу підготували цікаву інформацію про козаків та провели змагання «Козацькі забави» для своїх хлопців-однокласників.  Учасникам довелося пройти через  7 випробувань. Колись на Дніпрі було 7 порогів. В давні часи ці пороги були страшною перешкодою, на шляху того, хто плив Дніпром на Січ. Вважалося, що справжнім козаком може зватися лише той, хто пройшов хоч раз у житті через пороги. Всі козаки 5 класу достойно пройшли випробування та були нагороджені солодощами. Відчути нелегку долю козаків мали змогу і учні 3 та 4 класів, між якими були проведені спортивні змагання та веселі естафети. Ніхто не залишився без нагороди, учасники змагань та класні колективи були нагороджені грамотами. 

 

 

—————

Назад